Ojca Leona myśli na dobry dzień

Świętość zaczyna się zwyczajnie. Od uśmiechu :)

I postanowili, że będą uczciwi…

Pewna grupa bogatych, a nawet bardzo bogatych, biznesmenów przejęła się słowami Pana Jezusa: Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego (Mt 19,24). I postanowili, że będą uczciwi. Wiedzieli, że jednego uczciwego biznesmena łatwo mogą zniszczyć nieuczciwi konkurenci, ale ich jest kilkunastu, więc będą trzymać się razem i dadzą radę „przejść przez ucho igielne”. I spotykają się co tydzień, razem ze swoim duszpasterzem. Czytają Pismo Święte, w nim szukają (i znajdują!) sposobów na rozwiązanie rozmaitych trudności. I oto powstał uczciwy krąg na morzu wszelakiego krętactwa i wszechobecnej korupcji. Oby jak najwięcej takich kręgów! Biznesmeni ci napisali w pewnej gazecie dla biznesmenów (na pierwszej stronie!), że owszem, ważne są i umiejętności menedżerskie, i kapitał, i sukces, ale to wszystko nic wobec zbawienia duszy.

Nikt z nas nie ma gwarancji, że nigdy nie upadnie, ale każdemu z nas Bóg gwarantuje, że pomoże mu podnieść się z każdego upadku. Wystarczy zaufać Jezusowi.

Jezus też nam ufa – mnie i tobie. Ufa, że zawsze, nawet z najgorszego upadku, się podźwigniemy i podążymy za Nim. Obyśmy Go nie zawiedli!

>> Fragment z książki „Rekolekcje z Ojcem Leonem”

Poprzednia

Ducha nie gaście!

Następna

Kolejny prezent

1 komentarz

  1. jan

    Bogaty kojarzy się często ze zlodziejem

Dodaj komentarz

Wszystkie prawa zastrzeżone & Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC // strona wspierana przez jzelek.pl