Ojca Leona myśli na dobry dzień

Świętość zaczyna się zwyczajnie. Od uśmiechu :)

Ilość czy jakość?

ILOŚĆ nie jest najważniejsza z całą pewnością. Mówi się, że ważniejsza od ilości jest jakość. Jednocześnie wiemy, że ilość też się bardzo często przydaje. Ilość dobra, ilość pieniędzy, ilość dobrych przeżyć, nie jest najważniejsza, ale jest ważna, ilość ludzi, którzy angażują się w dobro, też jest ważna. Weźmy biznes, zawsze podejrzany, mówi się, że większość biznesmenów – ja tylko cytuję – jest nie najlepszej jakości. Jeśli jeden będzie próbował być uczciwym, kompetentnym, sensownym, stawiającym człowieka na pierwszym planie przed pracą, przed kapitałem, to ta ilość może być za mała. Zostanie pochłonięty przez ilość tych, którzy są inni.

Znam środowiska, gdzie właśnie biznesmeni jednoczą się, starając się, żeby było więcej myślących sensownie, stawiających człowieka na pierwszym miejscu. Idą nawet dalej, stawiają na pierwszym miejscu zbawienie duszy, nawet mówią: to wszystko sukces, pieniądze, menadżerstwo, nie jest najważniejsze, najważniejsze jest zbawienie duszy.

>> tekst pochodzi z książki „Ojca Leona myśli na dobry dzień”

Poprzednia

O ekologii słów kilka…

Następna

Na czym polega Boże MIŁOSIERDZIE?

1 komentarz

  1. Alicja

    Ojcze Leonie, a można prosić o adres? A nuż się uda rozmnożyć i będzie ilość i jakość…. W biznesie !! Toż to byłby prawdziwy cud nad Wisłą…

Dodaj komentarz

Wszystkie prawa zastrzeżone & Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC // strona wspierana przez jzelek.pl