Ojca Leona myśli na dobry dzień

Świętość zaczyna się zwyczajnie. Od uśmiechu :)

Każdy jest dobry

Przypominam sobie, że czytałem w jakimś czasopiśmie młodzieżowym, jak chłopak pisał: jestem nikim, jestem niczym, bo mnie nikt nie chciał. Kiedy się urodziłem, to matka wyraźnie mi powiedziała: „Ty miałeś się nie urodzić. Na ciebie nikt nie czekał. Ty jesteś zupełnie niepotrzebny”. Okrutne słowa matki. Wydaje się, że powiedziała to w gniewie pod wpływem jakiejś impresji, żalu, nie wiadomo czego, niespełnionych mimo wszystko nadziei i oczekiwań. Powiedziała to człowiekowi, który został zraniony chyba już do końca życia i żyje z tym przeświadczeniem: „ja jestem nikim, jestem nicością”, a przecież jestem, jestem wartością. Rodzona matka wmawia w swoje dziecko, nawet nie to, że jest byle jakie, ale że jest nicość, że jest nic, że jest nikt. A przecież nicości nie ma, zawsze coś jest. Każdy byt jest istnieniem, byt jest dobrem.

A teraz mówię od strony swojej zawodowej, z całego przekonania i powołania – najwyższym bytem jest Bóg, który zawsze jest, który jest zaprzeczeniem wszelkiej nicości. Warto pomyśleć dzisiaj na ten temat, zwłaszcza że wszyscy mamy tendencje do frustracji, zniechęcenia, a czasem nawet myślimy, może lepiej, żeby nic nie było, niż ma być to, co jest. Jeśli takie jest coś, z czym się spotykam, to lepiej, żeby nie było nic. Nasza praca, zadanie domowe na dzisiejszy dzień: postępujmy tak, żeby coś różniło się od nic, żebyśmy mogli naszym postępowaniem dawać świadectwo, że każde coś to jest właśnie COŚ, każdy byt jest dobrem.

>> tekst pochodzi z książki „Ojca Leona myśli na dobry dzień”

Poprzednia

Leon promocyjnie :)

Następna

O ekologii słów kilka…

1 komentarz

  1. Aneta

    Chciałabym zgodzić się z Ojcem ale…no właśnie…zdarza sie,że spotykamy na naszej drodze ludzi,którzy swoim zachowaniem,postępowaniem,uczynkami powodują,że zadajemy sobie pytanie „gdzie tu jest dobro? Dlaczego ktoś taki żyje ?”.Wiem,że tylko Bóg zna odpowiedź na takie pytanie ale w nas,po ludzku jest jakieś poczucie…niesprawiedliwości…serdecznie pozdrawiam…

Dodaj komentarz

Wszystkie prawa zastrzeżone & Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC // strona wspierana przez jzelek.pl