Ojca Leona myśli na dobry dzień

Świętość zaczyna się zwyczajnie. Od uśmiechu :)

Kolejnym hasłem powinno być „Oddajmy dzieci pod opiekę ekspertom z LGBT”

W Lublinie, a i gdzie indziej odbyły się manifestacje pod hasłem „Hańba biskupom” „Nie oddamy dzieci pedofilom” itp. Do bram kościelnych budynków przyczepiano misie – symbolizujące ofiary pedofilii.

Kolejnym hasłem powinno być „Oddajmy dzieci pod opiekę ekspertom z LGBT”. Tam do czwartego roku życia nauczą się masturbacji, a eksperci od tych spraw rychło nauczą dzieci innych zachowań seksualnych. Dokładne badania w Sądach pozwalają stwierdzić, że duchowni stanowią 3 promile wszystkich skazanych za przestępstwa wobec małoletnich poniżej 15 roku życia.

A gdzie pozostałe 997 promili? Gdzie warto zorganizować manifestację?

Poprzednia

Człowieku, pomyśl, wiesz coś o religii więcej?

Następna

Miłosierdzie

17 komentarzy

 1. statysta

  Osób duchownych w Polsce jest ok. 0,1% (ok. 45 tys, liczba ludności ok. 38 mln) oznacza to, że jest 3 razy więcej skazanych niż wśród reszty ludzi

  • bmp

   Hehe, być może chciałeś się nazwać „statystykiem”, niestety to co wypisujesz nie ma nic wspólnego ani z logiką, ani ze statystyką… Pozdrawiam Cię statysto xD

 2. agatha

  3 promile ujawnionych a ile schowqnych w zakonach i dalekich parafiach .Prosze skontaktowac sie panem Lisickim z Fundacji ,,Nie lekajcie sie,,ma caly raport. Tych dni jakie ksiedzu zostaly nie starczy aby modlic sie za ksiezy pedofilow i tych co ich ukrywaja.A nie zal ksiedzu tych pokrzywdzonych dzieci?Nie ma ksiadz wyrzutow sumienia ze broni zbrodniarzy.No tak dla dzieci nie ma milosierdzia.

 3. Rafał

  Co za paskudne kłamstwa, nikt nie uczy masturbacji na zajęciach z edukacji seksualnej. Za to uczy się tam dzieci czym jest zły dotyk i do kogo ma się dziecko zwrócić jeśli było molestowane. Wiem że księżom to nie na rękę bo przez to trudniej im będzie dobierać sie do bezbronnych maluszków.

 4. Dobry brat

  Kiedy nauczyciel jest pedofilem, nie przenosi się go do innej szkoły.
  Z Bogiem.

 5. Wojciech

  A czytać Ojciec Leon umie? Bo jeśli nie potrafi przeczytać i zrozumieć wytycznych WHO w zakresie edukacji seksualnej, to kwestii nauki moich dzieci (nawet religii) bym ojcu Leonowi nie powierzył.

 6. pfg

  3 promile świadczą nie tyle o małej skali zjawiska, ile o tym, że wiarołomni kapłani są dobrze chronieni. Niech Kościół zajmie się złem w łonie samego Kościoła, a nie usprawiedliwia się, że większość skazanych to świeccy. Jeśli natomiast chodzi o samą liczbę występnych księży, to według wiarygodnych danych z krajów anglosaskich – USA, Australii, Kanady, Irlandii – pomiędzy 4% a 6% duchownych katolickich zostało oskarżonych o przestępstwa seksualne wobec nieletnich. Nie widać powodów, dla których w Polsce miałoby to być jakoś radykalnie mniej.

  • Sarmata

   A ja teraz oskarżę pana o bycie złodziejem, oszustem, czy pedofilem. Nie musi to być prawda.

 7. Anna G

  Proszę nie manipulować zrównując pedofilów z homoseksualistami. Jezus nigdy nie potępił homoseksualizmu. Informacja o 3 promilach jest kłamstwem. Radziłabym się z tego wyspowiadać.

  • Sarmata

   potępiony został grzech sodomski i to tak skutecznie że odczuła to cała Sodoma.

 8. Ewa

  Trzy promile , to o trzy promile za dużo, Ojcze Leonie.
  I nie ma co dorabiać teorii.

 9. Anna

  „Badania w sądach”? Jakie badania? Kto je przeprowadził, kiedy i gdzie został opublikowany raport z tych badań?
  Nikt nie twierdzi, że każdy ksiądz to pedofil. Natomiast bezsprzecznie KK jest jedyną instytucją, która programowo chroni pedofilów w swoich szeregach. Ba! Nie tylko ich chroni ale wręcz ułatwia popełnianie kolejnych przestępstw. A tak, przestępstw. Bo księża-pedofile to nie są ludzie, którzy „zbłądzili”. To są PRZESTĘPCY. W pedofilii istotne jest to, że pedofil sam z siebie nie przestanie popełniać przestępstw. Pedofile eskalują – od dotykania przechodzą do gwałtu, tortur, więżenia ofiar. Mogą posunąć się do zabójstwa. ( Kolega z Towarzystwa Chrystusowego może posłużyć jako przykład, ma na sumieniu wszystkie etapy, poza zabójstwem). Pedofile nie poprzestają na jednej ofierze – to przestępcy seryjni. Miewają po kilkaset ofiar na sumieniu. A co robi KK? Zaleca pokutę? Krótkotrwałe odosobnienie, po czym pedofil wraca i nadal ma kontakty z dziećmi? Hulaj dusza, piekła nie ma?
  To jest zbrodnia, która – jak wiele – innych obciąża KK. Tyle, że ten jest niezdolny do przyznania się do winy i wzięcia odpowiedzialności za czyny swoich funkcjonariuszy.
  Więc proponuję dobrze zastanowić się, zanim kolejne tego typu brednie zacznie Pan wygłaszać.

 10. Jerzy

  Zważywszy, że księża stanowią ok. 0,8 promila liczebności społeczeństwa, oznacza to, że wśród księży jest czterokrotnie więcej osób skazanych za czyny pedofilne niż wynosi średnia dla ogółu. Gdyby nie powszechna w Kościele polskim praktyka ukrywania przestępców przez przełożonych, statystyki byłyby jeszcze bardziej zatrważające.
  Przede wszystkim, wobec tak strasznych zbrodni, od duchownego oczekiwałbym współczucia dla ofiar i pogłębionej refleksji, a nie postawy w stylu „a u was też są pedofile, więc o co chodzi”.

 11. Marcin

  Nic nie moge dodac. Zgadzam sie w 100000000 procentach.

 12. Bogdan

  Domorośli statystycy próbują udowadniać że księża są nadreprezentowani wśród pedofili i służy im do tego porównanie skromnej liczby księży do liczby ogółu ludności. Tym sposobem można też udowodnić że księża częściej niż inni chorują albo umierają. Tymczasem badania z USA potwierdzają niewielką reprezentatywność księży-pedofilów w populacji samych pedofilów, bo jest ich średnio 3 na 1000 pedofili.

 13. Janus,

  Napisałeś człowieku, że świętość zaczyna się od uśmiechu.
  W kontekście tekstu, który napisałeś brzmi to dosłownie jak instrukcja dla początkujących księży w pedofili, drugi krok to dotyk.
  Twoje słowa jako kapłana w tym tekście są zbrodnią, taką samą jak sama pedofilia.
  Irlandia i inne państwa z problemem kościoła katolickiego poradził sobie w sposób prawny, pokojowy. U nas niestety politycy nadal liżą wam dupska.
  Jako społeczeństwo nie możemy liczyć na rozwiązanie tego problemu ustawowo, będziemy musieli tę sprawę rozwiązać sami. A to może wiązać się z bólem, waszym.
  Kościół przez 2 tys lat w imię nawracania na swoją kłamliwą religię mordował i torturowal miliony niewinnych ludzi i nie zapłaciliscie nigdy za swoje zbrodnie a są one większe niż zbrodnie Hitlera, Stalina i reszty im podobnych razem wziętych. Największymi zbrodniarzami w historii ludzkości są religie, to wyznawcy tych religii w świetle prawa dokonują zbrodni, na naszych oczach i za naszym przyzwoleniem.
  Pytam się Was, przedstawiciele rasy ludzkiej, jak długo macie zamiar jeszcze pozwalać tym zwyrodnialcom traktować się jak niewolnicy?
  Na zakończenie, bo na pewno zostanie to zauważone. Forma z jaką się do Ciebie zwracam człowieku jest zamierzony, dla mnie nie jesteś żadnym autorytetem, mówię Ci to jako były zakonnik zakonu Cystersów. Gardzę wszystkim co katolickie, wszystkim co stanowi jakąkolwiek religię.

Dodaj komentarz

Wszystkie prawa zastrzeżone & Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC // strona wspierana przez jzelek.pl