Ojca Leona myśli na dobry dzień

Świętość zaczyna się zwyczajnie. Od uśmiechu :)

Nie cudzołóż

I znów na wstępie trzeba nam zastanowić się, czy naprawdę wierzymy w Boga, czy uznajemy słuszność Jego przykazań, czy pragniemy je zachowywać mimo naszej słabości.

Jeśli tak, to należy przyjąć, że Pan Bóg stworzył człowieka mężczyzną i kobietą i dał im zdolność powoływania nowego życia w wielkim emocjonalnym uniesieniu z towarzyszącą mu radością i przyjemnością. I że przyjemność seksualna, dana przez Boga i bardzo ważna, nie jest pierwszym celem kontaktu mężczyzny z kobietą. Jeśli ktoś tę przyjemność przedkłada ponad wszystko, łamiąc często szczęście innych osób, i w efekcie niszczy siebie, wprowadza głęboki nieład moralny, po prostu grzeszy przeciw szóstemu przykazaniu. Łapczywość na pornografię, nadużywanie alkoholu, lekkie traktowanie przysięgi małżeńskiej, sakramentu bierzmowania i spowiedzi, to droga wiodąca do przepaści.

A jeśli ktoś nie wierzy w Boga? To szkoda mu o tym wszystkim opowiadać, bo i tak nie uzna tego za sensowne. Najpierw niech uwierzy, potrzebuje bowiem ewangelizacji, a nie umoralniających pouczeń.

>> tekst pochodzi z książki „Przestań narzekać, zacznij żyć (część 1)”

Poprzednia

Polecam // cz.5

Następna

Refleksje liturgiczne

1 komentarz

  1. Filip Oleskow

    Zgadzam się z stwierdzeniem powyżej lecz w 4 akapicie można było napisać.., 🙂 zamiast „i” .. jest bardzo ważna lub ..i bardzo ważne.. Ogólnie widzę tu dojrzałość wyboru, czyli wybieramy to co nie my chcemy czyli wola Boża.., czy drugie obawa z konsekwencji swojego wyboru czyli swój wybór, tragedia.

Dodaj komentarz

Wszystkie prawa zastrzeżone & Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC // strona wspierana przez jzelek.pl