Nazbierało się sporo wypowiedzi i na FB i na blogu. Chciałbym słowo napisać o wyrażeniu „tylko” pielęgniarka. Nie wyrażało ono mojej opinii, ale postawę wielu niestety ludzi, którzy mówią „tylko robotnik, tylko braciszek zakonny, tylko sprzątaczka” itp. To kategoria otoczenia Profesora Chrzanowskiego, które mówiło „Jak nisko upadli Chrzanowscy, skoro dali córkę na pielęgniarkę”. Chyba z mojego całego pisania nie wynika, że o pewnych zawodach mówię „tylko”. A ta „tylko” Pielęgniarka została wyniesiona na ołtarze. „Szanować wszystkich ludzi” pisze w swej „Regule” św. Benedykt.

I jeszcze jedno. Niestety nie mogę odnaleźć postu, w którym Autor pisze, coś w tym rodzaju, że jestem, jako wychowany w systemie totalitarnym, chyba nawet ubezwłasnowolniającym, nastawiony na ludzi doskonałych, a przecież wiadomo, jak jest. Właśnie, jestem nastawiony na człowieka takiego, jakim jest. Doskonałość jest na końcu, jak mówił abp Ryś. Wiem o tym doskonale i z własnego doświadczenia. Końca jeszcze nie widać i doskonałości też nie. A wychowywany jestem w atmosferze zupełnej wolności, Mogą robić co chcę – zabić, okraść, okłamać, ale mogę też wybierać. I ponieważ Jezus, który mnie powołał, jest Miłością, nie mogę Mu robić świństwa. Wybieram, to, co się Jemu podoba, czasem zresztą nie do końca konsekwentnie. Doskonałość jest na końcu.

Pozdrawiam Wszystkich spotkanych ostatnio w Grudziądzu, w Toruniu, w Żarnowcu, w Jastarni, w Juracie i na Helu. 

Oczywiście nie obyło się bez kłopotów z zębami. Już w Toruniu Pani Doktor musiała interweniować. Na zdjęciu próbuje, razem ze swym Tatą przygotować mnie do zabiegu – taka anestezja. Ale i tak jestem szczerbaty i dopiero w Krakowie będę doprowadzał zębostan do porządku. Z pozdrowieniami i modlitwą za wszystkich z bloga i z FB.

Polecam uwadze dwa teksty s. Małgorzaty Borkowskiej: Ryk Oślicyjak również felieton W sprawie drzwiZ bieżących informacji wydawniczych: w taniej książce znajdziecie dwie książki o 40% taniej: Świętość zaczyna się zwyczajnie; Weź się w garść, bądź święty.