Ojca Leona myśli na dobry dzień

Świętość zaczyna się zwyczajnie. Od uśmiechu :)

Stop! Tak nie można!

Otrzymuję sms-y i maile od nauczycieli, którzy strajkują i którzy nie strajkują. Obie strony absolutnie przekonane o słuszności swoich postaw. Więc cóż? Modlę się za nich.

Jezu, Ty wiesz. Wmieszaj się wreszcie w to wszystko.

Współczuję szczerze tym, którzy znajdują się w prawdziwie trudnej sytuacji materialnej. Ale jedno jest pewne: uniemożliwienie zdania egzaminów w określonym czasie jest odebraniem młodocianemu obywatelowi konstytucyjnego prawa do wykształcenia. To działalność antypaństwowa, którą z urzędu winien się zająć prokurator generalny.

Stop! Tak nie można!
KONSTYTUCJA! KONSTYTUCJA!

Poprzednia

O dzieci tu nie chodzi, chodzi o pieniądze!

Następna

Od niewoli do wolności…

38 komentarzy

 1. Beata

  Przykre, rozczarowujace słowa.
  A ojciec wie, że dzieci mają jeszcze jeden termin w czerwcu? I niczego im się nie uniemożliwia? Teraz się ojciec powołuje na konstytucję?

  • ZNP to terroryści

   Co to znaczy, że dzieci mają jeszcze jeden termin w czerwcu??? Egzaminy przeprowadza się w terminie a strajk nie powinien dotyczyć prawa dzieci do ukończenia klas i egzaminów. Przecież każda szkoła podstawowa i średnia otrzymują pieniądze na dzieci – czyli uczniów, którzy się w niej uczą. Im więcej jest ucznów tym więcej pieniędzy otrzymują szkoły z podatków rodziców tych dzieci. Fajnie brało się kasę a na końcu blokuje się prawo do egzaminu w terminie. Jeżeli Broniarz będzie nawoływał do blokowania matur to dorośli maturzyści i ich rodziny będą pozywać do sądów szkoły, które blokują matury i Broniarza bo on to wymyślił. Będą pozwy z żądaniami odszkodowań finansowych za krzywdy moralne i stres wywołany przez nauczycieli i Broniarza. Nauczyciel jest funkcjonariuszem publicznym – w Kodeksie karnym jest przestępstwo niedopełnienia obowiązku przez funkcjonariusza publicznego – czyli w tym przypadku byłoby to niedopełnienie obowiązku egazminowania uczniów.

   • PiSuar

    Wszystkiemu winny Tusk, w Tupolewie był trotyl, a nauczyciele zamiast strajkować powinni masowo robić dzieci. Wtedy będą dobrze zarabiać i nie będą już musieli się użerać z trudną młodzieżą i egzaminami. Ich rolę przejmą księża, dzięki czemu w końcu zaczną godnie zarabiać aby było ich stać na własne auta. Nie będą już musieli przyjmować prezentów od bezdomnych …

   • Nauczyciel

    Nauczyciel ma prawo do strajku, to gwarantuje mu obowiązujące w Polsce prawo. Strajk polega na powstrzymaniu się od wykonywania obowiązków. Nie można strajkować, a rownocześnie nie strajkować. Koni
    Ef, kropka.

  • Antoni

   Szanowna Pani niech Pani nie broni terrorystów!!!
   Tak !!! Świadomie uźywam tego określenia!!!!
   Czy Pani naprawdę nie przeszkadza taki osobnik, jak Broniarz na czele tzw ZNP!!!!???
   To niby po upadku komunizmu, gdzie się znaleźli nauczyciele zgrupowani w ZNP!!!??? W szeregach popierajacych SLD!!!???
   I mam ich uwaźać za nauczycieli polskich!!!???
   Proszę Pani, mój pel zaczyna się liczbą 27….., jakiś czas pracowałem w szkolnictwie zawodowym, czyli liznąłem trochę tej dziedziny, wiem z czym to się je!!!
   Nie negując dąźenia do wyźszych zarobków, jednak zapytam gdzie był ten pan w okresie rządów po-psl!!!???

 2. Pawel

  Chyba ksiadz przed napisaniem tego wywodu nie doczytal, ze egzaminy sie odbyly bez oporu a czasami przy wspolpracy protestujacych… Albo wywod napisany byl wczesniej, zanim bylo to wiadome.

 3. mas60

  „Ojca Leona myśli”… Raczej nie uczesane? Gdzie ksiądz był ze swoimi ” myślami” gdy Konstytucja była łamana (jest w dalszym ciągu) przez obecnie rządzących?! Gdy łamane są prawa obywateli?! Gdy Zalewska wprowadzała swoją „deformę” oświaty?! Dlaczego ksiądz nie krzyczy, gdy skrajnie katolickie sekty mieszają się do polityki i próbują narzucić całemu sppłeczeństwu swój punkt widzenia świata?!

  • ZNP to terroryści

   Co to znaczy, że ,,Konstytucja była łamana”??? Kiedy??? Bo TVN i Polsat tak ci powiedziały??? Masz chociaż w domu jeden egzemplarz Konstytucji RP z 1997 r.??? Wiesz chociaż ile artykułów ma ta Konstytucja??? Pewnie jesteś jakimś ,,nawiedzonym” nauczycielem z tych co buczą i kwiczą, a nawet nie wiedzą, że pieniądze na krowy i świnie pochodzą z funduszy unijnych a nie z budżetu państwa. Taka to z was ,,inteligencja”. Powinni was wszystkich zwolnić dyscyplinarnie!!!

   • Jerzy

    Naprawdę nie była łamana? To skąd np. dublerzy w TK? dlaczego nie publikowano wyroków TK? dlaczego nie wybrano Przyłebskiej zgodnie z prawem? Kto pisał uzasadnienia dla tego bezprawia? Czy są to jacyś prawnicy z dorobkiem?

    • ZNP to terroryści

     A która to partia polityczna (Platforma) pod koniec swojej kadencji w 2015 r. niezgodnie z Konstytucją chciała wymienić 5 sędziów w składzie TK zamiast 2 ??? To Platforma pierwsza próbowała podważyć skład TK na swoją korzyść żeby potem wszystkie reformy społeczne PiSu (obniżenie wieku emerytalnego, 500+) skarżyć do TK i je cofnąć ale na szczęście im to nie wyszło. Teraz znaleźli sobie naiwnych nauczycieli z ZNP żeby strajkowali przed wyborami do europarlamentu i jesiennymi wyborami do parlamentu. Myślą, że pod presją strajku w szkołach zwiększą sobie poparcie społeczne (ale to też im nie wyszło i nie wyjdzie). Gdzie był Broniarz kiedy PO rządziło 8 lat (dwie kadencje)??? Dziwny zbieg okoliczności.

    • Wiesława

     Opowiadasz głupstwa

   • Bożena

    Popieram Pani/ Pana głos w sprawie. Dziękuję za odwagę. Jestem nauczycielem (wprawdzie akademickim – czyli mniej przywilejów), ale nigdy nie przyszło by mi do głowy strajkować. To jest promowanie mentalności ofiary i brak odpowiedzialności za swój zawód.

  • Oskar

   Kiedy konstytucja była łamana w których punktach. Proszę o konkretne precyzyjne informacje.

  • Wiesława

   Kiedy konstytucją była łamana chyba w twojej chorej wyobraźni kłamiesz

 4. As

  Za egzaminy odpowiada MEN nie nauczyciele. Ukłony.

  • ZNP to terroryści

   Ale to nie MEN tylko nauczyciele – funkcjonariusze publiczni utrudniają ich przeprowadzenie!!! Kłania się Kodeks karny!!!

 5. Piotr

  Jest wiara i jest wiedza. To się da pogodzić tylko w jedna stronę – jeśli się wierzy w wiedzę.

 6. Zbyszk

  Czarni zawsze chcieli aby ludzie byli ciemni bo łatwiej nimi manipulować. I to nie zmienia się od wieków.

 7. Natalia

  Pieknie brawo. Miga strajkowac ale na czas egzaminow winni byc z dziecmi dla dzieci. Wtedy chetnie wsparlabym.ich finansowo. Nie popueram tego typu dzialan uderzajacych w moje dziecko. Egzaminy byly i tak stresujace a przez strajki podwilojnie obciazobe. I nieprawda jest ze gimnazjalisci wspieraja ten strajk. Czuja sie jego ofiarami!!!!!

 8. Iwona

  Smutno mi bardzo , że polityka zagościła w moim kochanym Tyńcu:-(

  • romek

   Jeśli zagościła w Tyńcu, to najpierw w szkołach, gdzie nauczyciele zamiast uczyć i egzaminować próbują zakłócić kamapnię wyborczą i same wybory do EP. Z Tyńca poszedł tylko komentrz, co do czego o. Leon ma 150% prawa.

 9. Magdalena

  Wciąż mam wrażenie, że Ojciec został zmanipulowany przez jedną stronę. I dał się zmanipulować. Nie potrafi spojrzeć na człowieka – po prostu – ponad podziałami czysto ziemskimi. Broni uczniów, których bronić nie trzeba i którym teraz nie dzieje się krzywda, ale dziać się będzie, jeśli ze szkół zaczną odchodzić nauczyciele najzdolniejsi, najbardziej pełni energii (a tacy już od dawna do szkoły nie przychodzą, tylko szukają innej pracy). Przykre 🙁

  • PD

   Skoro „tacy już od dawna do szkoły nie przychodzą” to dlaczego podwyżki należą się tym co w szkołach zostali, czyli nauczycielom słabym, którzy w niej zostali?

  • Halina

   Zmanipulowani to są nauczyciele. Wstyd, że dali się wykorzystać. To wszystko polityka. Wy macie zawód i róbcie dobrze swoje. Wdzięczność uczniów i dobrze spełniony obowiązek nie mierzy się płacą. Otrząśnijcie się przed maturami.

 10. Marek

  Wielka szkoda, iż tak późno sobie przypominamy o konstytucji! Wielka szkoda, iż niektórzy zapominają o równych prawach! Wielka przykrość, iż prawo nie zawsze prawo oznacza, zaś sprawiedliwość nie zawsze znaczy sprawiedliwość!
  A teraz słowa do strajkujących Nauczycieli! JESTEŚCIE WIELCY! WALCZCIE! INNEGO SPOSOBU NIE MA! NIESTETY!

  • ZNP to terroryści

   Strajkujący nauczyciele – jesteście marnymi miernotami !!! Niestety!!! Kto strajkuje wykorzystując do tego dzieci nie zasługuje na szacunek !!! To co wy robicie to jest forma terroryzmu!!! Gracie dla Broniarza i Koalicji Obywatelskiej, którzy wykorzystują was w walce o władzę i tyle. A jakby wygrali wybory to i tak nie dostaniecie więcej niż daje wam PiS!!! (Albo nic wam nie dadzą jak za dwóch poprzednich kadencji PO)…

 11. Kaze

  Ojciec Leon ma racje, tylko jak prokuratura upolityczniona pod zarzadem Ziobry mialaby zajmowac sie jego kolegami ministrami i przede wszystkim jego zwierzchnikiem, Premierem Morawieckim ?

 12. Karol

  Przyjacielu, poczytaj sobie trochę historii, kto zakładał pierwsze szkoły w naszym kraju i kto jest odpowiedzialny za rozwój intelektualny i kulturalny w świecie, min. bracia o. Leona, przed wiekami. Proszę nie pluj na Kościoł, dzięki Niemu umiesz czytać i pisać. Pozdrawiam

 13. Dorota

  Od stycznia wiadomo było iż nauczyciele przygotowują się do strajku. Co zrobił rząd w tej sprawie ? Może rozpoczął negocjacje. To od czego jest ta władza – od brania i wydawania naszych pieniędzy na swoje premie ” bo nam się należało ” , a reszta praca za miskę ryżu. Od 2015 roku obserwujemy prawidłowość, za wszystkie porażki tej władzy, winę ponoszą wszyscy w koło, tylko nie członkowie rządu i przedstawiciele jedynie słusznej partii PIS. Małostkowe i żałosne.

 14. Adam

  Czyste zło i nienawiść zawinięta w habit ..odrażający

 15. Anna

  Wyjątkowo podłe i niesprawiedliwe słowa, nie majace NIC wspólnegoz nauczaniem Jezusa.

 16. Iwona

  Nawet w osobie duchowej nie widzą państwo autorytetu a z całą pewnością Ojciec ma rację. Blisko, mi do wypowiedzi Ojca niż do was drodzy bracia i siostry , jakże perfekcyjnie udoskonaliliscie się w krytyce innych. Niszczycie także autorytet duchownego, który jest osobą uduchowioną niż wy, bo to co mówi pochodzi od serca a wasze pochodzą z umysłu.

 17. Bożena

  Popieram Pani/ Pana głos w sprawie. Dziękuję za odwagę. Jestem nauczycielem (wprawdzie akademickim – czyli mniej przywilejów), ale nigdy nie przyszło by mi do głowy strajkować. To jest promowanie mentalności ofiary i brak odpowiedzialności za swój zawód.

 18. Alicja

  Wniosek jest jeden: skoro jest Centralna Komisja Egzaminacyjna, to ona powinna być organizatorem i pracodawcą wszystkich osób zatrudnianych przy egzaminach na zasadzie umowy cywilno-prawnej, żeby nie było rozproszonej odpowiedzialności. Wtedy nauczyciel strajkujący w szkole, a związany umową z CKE, miałby zobowiązanie wobec innej instytucji. Mając przed sobą zaognioną od jesieni sytuację z nauczycielami ministerstwo powinno było wykonać taki krok. To jest też mój wniosek na przyszłość. Takie rozwiązanie uodporniałoby system egzaminacyjny na wszystkie wstrząsy podobne do dzisiejszych.

 19. Halina

  Zmanipulowani to są nauczyciele. Wstyd, że dali się wykorzystać. To wszystko polityka. Wy macie zawód i róbcie dobrze swoje. Wdzięczność uczniów i dobrze spełniony obowiązek nie mierzy się płacą. Otrząśnijcie się przed maturami.

 20. Rafal

  Trochę się Pan za późno obudzil….
  A gdzie godność tych nauczycieli ktorzy zarabiaja mniej niz na kasie w Biedronce ?
  W kontytucji tez jest mowa o godnosci:
  Art. 30. Zasada ochrony godności człowieka ….

  Warto popatrzec na sprawe szerzej , nie tylko przez pryzmat egzaminow.

  Popieram strajk ale obawiam sie ze Pisiory na tym zyskaja a nie straca. Do tego nauczyciele nic nie dostana.

 21. Piotr Opolski

  Skundlić sie może każdy nawet o. Leon.
  To jest dowód jak daleko kościół odchodzi od ludzi.

 22. SGI

  Rozumiem, że Ojciec pisze tu również o stronie rządzącej, jako źródle problemu. Przecież niedawno zaklinali, że maja środki na finansowanie wszelakich pomysłów – jeżeli tak jest to dlaczego nauczyciele nie mogą na tym skorzystać ? Czyżby rząd kłamał?

Dodaj komentarz

Wszystkie prawa zastrzeżone & Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC // strona wspierana przez jzelek.pl