Ojca Leona myśli na dobry dzień

Świętość zaczyna się zwyczajnie. Od uśmiechu :)

Wiosna miłości

Bardzo mi się podobała postawa dobrego papieża Jana XXIII, który widząc z okna swego mieszkania czulącą się parę młodych, pobłogosławił ją, mówiąc do kapelana: „Widzi ksiądz, jakie to piękne. Dwoje młodych się kocha i nawet nie wiedzą, że papież im błogosławi”. Naśladując więc dobry przykład, błogosławię od czasu do czasu zakochane pary. Czasem to widzą, niekiedy nie są świadome. Pewnego razu podszedłem trochę od tyłu do takich czulących się młodych, nie spodziewających się niczego, delikatnie uścisnąłem i zro­biłem krzyżyki na głowach ze słowami: „Tylko żebyście sobie czegoś złego nie zrobili”.


Świadomość wzajemnego miłowania jest trwałą pożywką młodości. Gdy patrzymy na tzw. późną miłość wdowców czy ludzi dotąd samotnych, to zewnętrzne wyrazy ich miłości mogą się wydawać wprost anachroniczne. Oni sobie z tego nie zdają sprawy. Po prostu poczuli w swym sercu wiosnę miłości.


>> tekst pochodzi z książki „Młodość to nie tylko wiek. Młodość to stan ducha”

Poprzednia

Najlepsze efekty

Następna

„Recepta” dla każdego człowieka

2 komentarzy

  1. major

    Ojcze Drogi, kiedyś jak usłyszałem o tym Błogosławieństwie Papieża młodych, pomyślałem sobie ze dobro dobrze jest naśladować, i naśladuję do dzisiaj, moc takiego, mego błogosławieństwa( chyba intencja, jej szczerość ważna tu ważna jest) niekoniecznie musi być mniejsza, ale to to już Boża sprawa, więc naśladujmy tych co robią dobro, ja tak robię, i dobro na ile mnie stać i naśladuję dobro które inni robią. A Ojca też zawsze błogosławię , ostatnio po Leonowym krzyżyku na Pawłowym czole jak Ojciec był już we drzwiach starej furty, zrobiłem znak krzyża i pobłogosławiłem Ojca, ale jeśli Ojciec sobie życzy następnym razem o ile się zdarzy zrobię na czole.

  2. Magdalena

    Tu nie potrzebny jest komentarz, wszystko się zgadza ?

Dodaj komentarz

Wszystkie prawa zastrzeżone & Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC // strona wspierana przez jzelek.pl